„Tizennyolc éves fiatalnak nem lenne szabad buliznia, mert túl veszélyes?”
„Öngyilkosságra hajlamos az ember?”
„Egyébként szerintem a cigány szóval nincs baj.”
„Eljött a leguán ideje.”
Ezek a mondatok is elhangzanak a 2G harmadik epizódjában.
A beszélgetésben azonban mindegyik legalább két dimenziót kap. Megint hétköznapi, mégis nehéz témákkal jövünk: biztonságos bulizás, felelősség, a szavak súlya, címkézés, közéleti megszólalások — és közben az is, hogyan lehet minderről nyugodtan beszélni.
Szóba kerül többek között:
0:00 A mai témáink
2:03 Elvesztettünk egy fiatal életét - mit jelent a biztonság?
7:06 Öngyilkosság? Nem.
9:09 Lázár János cigányozós „wc-kefe” mondata
10:59 Miben más a cigányozás és a Down-ozás
12:54 Hogyan értsük meg egymást?
19:20 A floridai hideg és a fákról lepotyogó leguánok
23:28 Testedzés, fogadalmak és célok — és miben hasonlít Gábor és Gergő hozzáállása
28:48 Ne feledjétek: adó 1% - MáSzínház Egyesület - 18659685-1-43
Beszélgetünk. Ráérünk. Nincs kapkodás, nincs gyors ítélet — csak figyelem. 📺 Iratkozz fel a csatornára, és gyere velünk tovább — kéthetente új rész.
A 2G egy ráérős vodcast Gábor és Gergő között. Gergő Down-szindrómás fiatal, aki konferál, táncol és imprózni tanul. Gábor színházi-nevelési szakember és adományszervező a MáSzínháznál – neki nincs orvosi papírja a furaságáról. Ketten is vezettek már műsorokat, és jól működnek együtt: kíváncsiak egymásra, figyelnek, kérdeznek és közben beszélgetnek a világról. Ilyen az élet, ha nem rohanunk el egymás mellett.
3 months ago
Nagyon jó! Gergő, érdekes a leguános téma, új morzsákat tudtam meg róluk is tőletek. Gábor, szépen beszélsz a szélső jobbosok megértéséről. Remélem, van közűlük, aki hallgat titeket. Haladok 2G-vel.
3 months ago
Sziasztok! Örülök az adásnak. Most hallgatom. Köszi. Zsófi